Pojďte na víno

Vinný sklípek s ubytováním - degustace vína
Nechceme Vás nudit fakty o tom, jak se víno vyrábí a jak složitý je to proces. Nechceme ani složitě popisovat jak probíhá například řízená degustace. Ale pár slov si neodpustíme.

Degustace vína

Rozeznat víno není jednoduché, proces seznamování se nedá uspěchat: sklenici s ušlechtilým nápojem zvedneme ke světlu, pokocháme se barvou a lehce s ní zakroužíme. Vdechneme jeho vůni, která se uvolnila, a na chvíli se jí necháme unášet. Pak se lehce napijeme, víno rozprostřeme po patře, potěšíme se jeho chutí, pomalu polkneme, vydechneme nosem a opět ucítíme jeho charakteristickou vůni. V tu chvíli jsme připraveni začít poznávat krásy zlatavého, rudého či tmavě červeného nápoje, který se zrodil díky pracovitosti a umu vinohradníků a vinařů.

Vína z Jižní Moravy

Historie pěstování vína v regionech Jižní Moravy je velice dlouhá, traduje se, že révu přivezli na Moravu římské legie. Písemné doklady o jejím pěstování pocházejí z počátku minulého tisíciletí. Již ve středověku byla zdejší vína tak kvalitní, že byla dovážena až na královský stůl. Přestože již tenkrát byla určitě skvělá, nedosahovala současné vysoké kvality. Vinaři ze zdejších vinařských obcí jsou odborníky na slovo vzatými a dokazují to mnohá ocenění z nejprestižnějších tuzemských i světových výstav.

Přijďte k nám do vinného sklípku

V mnoha obcích vybudovali naši předkové vinné sklepy, které tvoří vinařské uličky. Projít celou sklepní uličku, sklep od sklepa je jistě zážitek, ale je to také náročné. Vše si můžete v klidu vychutnat na jednom místě. Nabízíme vinný sklípek s ubytováním, kde budete mít vše pod jednou „klenbou“. Navštivte náš vinný sklep a dopřejte si vybraná vína z různých koutů Jižní Moravy.

© 2008 Vinný sklípek s ubytováním | Vyrobilo MFÁčko | GDPR | Cookies | Doporučujeme: Kácení stromů | Fotograf