Vinný sklípek s ubytováním

Řadíte se mezi milovníky vína? Pak máme právě pro Vás skvělý tip a tím je návštěva vinného sklípku. Není nic příjemnějšího než přijít posedět se svými přáteli a k vínu si poslechnout třeba i nějakou pěknou hudbu. O takovém příjemně prožitém večeru se pak ještě dlouho vypráví a ten kdo se nezúčastnil, může jen tiše závidět. Vždyť je také co.

Vinný sklep jižní Morava

Není u nás vyhlášenější vinařská oblast než jižní Morava. Bezpočet zdejších vinařů si zakládá na vlastních vinných odrůdách a jsou náležitě pyšní na své vinné sklepy. Postupy pro výrobu jejich vína si pečlivě tají a předávají z generace na generaci. Na rozlehlých vinohradech tráví spoustu času a s největší starostí opečovávají své keříky. Vlastnit vinný sklep v oblasti jižní Moravy je nejen krásná představa ale také velká zodpovědnost. Především je potřeba mít v tomto oboru bohaté zkušenosti. Vydejme se proto za uznávanými vinaři ochutnat alespoň něco z jejich skvělé úrody.

Degustace vína

Jednou ze specifických oblastí vinařství je právě degustace vína. Pokud budete mít zájem dozvědět se o víně něco víc a naučit se mu rozumět, zajistíme Vám setkání s profesionálním someliérem. Ten Vám vysvětlí, jak správně víno podávat, jaká je jeho vhodná teplota ale hlavně jak poznat kvalitní víno a díky tomu si z jeho požívání udělat nevšední chvíle. Someliér Vám prozradí, že k poznání vína neslouží jen naše chuť ale také čich a zrak a právě když se spojí všechny tyto smysly dohromady vznikne z degustace velmi příjemný zážitek. Podle Vašeho přání a chuti Vám nabídneme vína bílá, červená, suchá nebo naopak sladší. Každý si u nás přijde na své.

Vinařské sklípky

Každý vinař si zakládá nejen na chuti svého vína ale také na svém sklípku, kde víno skladuje. Je to vlastně jeho druhý domov, kde se všichni schází a ochutnávají svou úrodu. U některých sklípků si můžeme dokonce pronajmout i pokoj a nemusíme mít pak starosti jak se v pozdních hodinách dostat domů. Takové pokoje jsou stylově vybavené a jsou nám k dispozici stejně jako bohatá nabídka vín přímo od našeho hostitele. Pokud zrovna nevíte co komu darovat jako vhodný dárek, je právě toto skvělá možnost jak potěšit své blízké. Jistě budou mile překvapeni z možnosti navštívit vinařské sklípky na jižní Moravě. Nudit se tu určitě nebudou. Poté, co si prohlédnou krásu malebných moravských vesniček, mohou se uchýlit do sklípku a dát si skvělé víno spolu s nějakou dobrotou, kterou jim hostitel doporučí ke každému vínu.

© 2008 Vinný sklípek s ubytováním | Vyrobilo MFÁčko | GDPR | Cookies | Doporučujeme: Kácení stromů | Fotograf